Mytí nádobí III.

16. června 2018 v 17:40 | Mišule |  Moje bezodpadová domácnost
Další díl jak na čisté nádobí z myčky s minimem odpadu je tu!


Tentokrát jsem se podívala na zoubek tabletám do myčky z DM drogerie.

Jedná se o tablety Denkmit nature.


Zatím jsem použila 15 tablet a musím konstatovat, že nádobí e pravdu zářivě čisté jako z jakékoli reklamy. Na nádobí nezůstávají zbytky, ani mastnota. Sklo se opravdu leskne. Četla jsem i špatné recenze na nedokonale umyté plastové krabičky na svačiny. Za sebe musím konstatovat, že se mi tyto krabičky umyjí vždy do čista. U těchto tablet je důležité nepoužívat krátké programy. Aby se tableta zcela rozpustila a výsledek byl žádoucí, je potřeba zapnout program s delším mycím cyklem.

Tablety do myčky jsou v obale z recyklovaného papíru a jen v tak velkém, jak je potřeba. Rozhodně nekupujete krabici se vzduchem. Jednotlivé tablety jsou baleny zvlášť ve fólii, tato fólie je však rozpustná ve vodě, a tudíž ji vložíte přímo do myčky. Na obale výrobce dokonce uvádí informaci, že fólie je biologicky odbouratelná.
Tedy ve finále jediný odpad navíc, který je vytvořen (nepočítám eletrickou energii a vodu z myčky), je papírová krabice, kterou lze dále recyklovat.

30 tablet stojí 89,90, tedy jedna tableta vychází na 3 Kč. To je výborná cena.
Poměr tedy cena X výkon je více než skvělý. U těchto tablet prozatím zůstanu, dokud neobjevím novou možnost jak mytí nádobí v myčce s méně odpadem. První pokus byl velký propadák. Druhý pokus vyšel nejlevněji, ale výsledek nebyl tak skvělý jako s těmito tabletami z DM.

Přechozí pokusy najdete zde - I. díl, II. díl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama