Bez odpadkového koše

12. června 2018 v 7:43 | Mišule |  Téma týdne pro Zero Waste
Moře je plné plastů. Konzumujeme plastové ryby. Skládka v Ďáblicích je zavřená, protože se naplnila její kapacita. A proto se snažím ve své domácnosti minimalizovat vytvořený odpad. Nejde jen o to kolik kusů jednorázových obalů mám v odpadkovém koši, ale za snižováním odpadu stojí i zdroje při výrobě věcí, které doma používám.

V současnosti se produkce odpadu v mojí domácnosti pohybuje zhruba kolem 2 kg za měsíc. Průměrný český člověk z běžné domácnosti (4 členové) vytvoří 27 kg odpadu měsíčně.
Stále nejsem na nule - a vlastně ani nikdy nebudu. Proč? Protože i při vaření, uklizení, žehlení a podobných domácích prací vzniká odpad. Odpad, který není fyzicky vidět.

Nicméně moje představa budoucího směřování mé domácnosti je velmi jednoduchá. Mít domácnost BEZ ODPADKOVÉHO KOŠE. Za první mě to baví a za druhý mě prostě nebaví chodit s košem. Smějící se

A jak se takové budoucnosti snažím dosáhnout? Nakupuji do vlastních nádob - u řezníka, v supermarketu. Chodím na kafe s vlastním hrníčkem. Přešívám trička na pytlíčky na ovoce a zeleninu. Vyrábím si domácí kosmetiku. Vařím si každý den. Používám nerezová brčka. V těchto měsících chodím i na samosběry a ovoce uchovávám na později - v mrazáku, zavařuji, kompotuji, suším.

Možností je spousta, jak zredukovat odpad v odpadkovém koši. Který z nich praktikujete vy?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama