Šálek čaje

21. května 2018 v 7:34 | Mišule |  Rady, tipy, triky
Dnešní doba je velmi uspěchaná. Všichni chtějí všechno stihnout a zároveň makat na sobě. Žijeme životy plné stresu. Usíname s myšlenkami na to, co musíme všechno další den stihnout.
Zero waste životní styl mě v podstatě donutil zamyslet se na svým životem - zpomalit a minimalizovat.

Různí koučové, terapeuti a psychologové nám říkají "relaxujte" "meditujte". Spousta lidí však nemá čas na meditování po ránu, nebo když přijde z práce. Teď si určitě říkáte, tak ať si ten čas udělá. Ráno přece může vstát dřív. Ano, to může. Ale naprosto z vlastní zkušenosti chápu, že vstávat v 5:30 místo v 6:30 je náročné.
Abychom zklidnili naší mysl, nemusíme vstávat o půl hodiny dřív. Ani utíkat z práce dřív. Stačí když si uvaříme šálek čaje.
Ráno máme všichni své rituály a starosti. Místo toho, co byste jen do sebe hrnek kopli na stojáka v kuchyni, sedněte si a vychutnej si každý doušek. Vychutnejte si prostě přítomný okamžik. Myšlenky soustřeďte na čaj, na jeho chuť, vůni, jak ohřívá vaše ruce, když držíte hrnek. Nezabere vám to více než 10 minut.
A teď si kladete otázku a co děti a co snídaně a co manžel? Pobíhaj kolem mě a furt něco chtějí. Pokud se soustředíte jen na šálek čaje a na vaše chuťové pohárky, pobíhající lidi kolem, vás nerozruší. (Chce to trochu cviku). A pokud od vás něco chtějí, či potřebují, řekněte jim, že vše uděláte až po té, co dopijete svůj čaj. Časem se naučí, že máte svoji čajovou chvilku a budou to respektovat.
Nejenže zmírníte svůj každodenní stres, ale navíc tím prospíváte i svému zdraví. Čaj má blahodarné účinky na naší imunitu a čistí tělo od toxických látek.
Čajový rituál můžete opakovat několikrát denně. Po náročném dni v práci, po dlouhém výletě, prostě kdykoli máte pocit, že potřebujete zpolimat. Střídejte příchutě, ať mají vaše chuťově buňky pokaždé něco jiného. A užívejte si to! Ve stylu zero waste je to ještě jednodušší. Čaj koupíme sypaný do vlastní krabičky. A do hrníčku použijte sítko na čaj.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama