Mytí nádobí II.

29. května 2018 v 14:28 | Mišule |  Moje bezodpadová domácnost
Po několika neúspěšných pokusem o čisté nádobí s Tierra Verde gelem do myčky jsem se rozhodla zkusit si vyrobit vlastní "tablety" do myčky.

Tento recept jsem našla na jedněch z mých oblíbených stránek.
Budeme potřebovat:
  • Prací sodu - jeden díl (já použila 300 g)
  • Jedlou sodu - jeden díl
  • Hrubozrnnou sůl - půl dílu (150 g)
  • Kyselinu citronovou - půl dílu
Všechny ingredience jsem získala bez zbytečného odpadu, kromě hrubozrnné soli. Tu jsem však našla v papírové krabičce, kterou lze dobře recyklovat.

Cena této varianty je také velmi přívětivá. 300 g prací sody vyjde na 9 Kč, cena za jedlou sodu ve stejném množství mě vyšla na 18 Kč. Za 150 g hrubozrnné soli jsem zaplatila 6 Kč. A nakonec za 150 g kyseliny citronové jsem zaplatila 15 Kč. Celkem tedy za tablety jsem zaplatila 48 Kč. Toto množství stačí na 58 dávek. Dávkuji 2 lžičky na jeden mycí cyklus. Cena jedné dávky tedy vychází na 0,83 Kč.

Domácí tablety myjou velmi dobře. Občas se však stane, že nejsou řádně vymyté plastové mísy a krabičky. V tu chvíli to znamená vyčistit myčku. Závěr je jasný. Cenově vychází nejlépe ze všech možný variant. Nadobí z myčky nemusím domývat ručně, tak jako se mi to stalo u gelu Tierra Verde.

Vzhledem k tomu, že mě stále baví experimentovat, rozhodla jsem se vyzkoušet ještě tablety z DM drogerie, ale to až v dalším dílu série "Mytí nadobí". První díl najdete zde.

A jak myjete nádobí bez zbytečného odpadu vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama