Hluboko do popelnice III.

2. dubna 2018 v 11:12 | Mišule |  Hluboko do popelnice
Další měsíc utekl jako voda a je čas ponořit se do popelnice. Úžasný

Celkem jsem tento měsíc vytvořila 1143 g odpadu. Pouze něco málo přes 1 kg. Zatím nejméně v roce 2018!

Papír tvořil 466 g. Oproti předchozím měsícům se produkce papíru malinko zvedla. Ale výhoda papíru je ta, že je možné ho recyklovat až 7x. A co se zde nacházelo? Opět papírky z nákupů, obaly od těstovin, luštěnin a rýže (bohužel v BezObalu je to příliš drahé).

Plastů bylo pouhých 209 g. Ty se mi podařilo snížit o více než polovinu! Což je skvělá zpráva. Usmívající se Stále zde jsou kelímky od smetany a zakysanky, bohužel u nich jsem nenašla žádnou alternativu.

Směsného odpadu jsem vyprodukovala 468 g. Tu se mi daří redukovat v průběhu zatím sledovaných měsíců. Nachází se zde pouze nerecyklovatelné zbytky a kosti od kuřete.

Kovy, sklo jsem během tohoto měsíce žádné nevyprodukovala a podařilo se mi vše zužitkovat!

Tentokrát jsem se rozhodla monitorovat i odpad, který vytvořím venku mimo domov. Ne, nebojte nenosila jsem si s sebou váhu na vážení Smějící se. Jen jsem celý měsíc zapisovala kolikrát a co jsem konzumovala venku. Stravování se tzv. take away je velmi náročné pro planetu, ale i pro mojí peněženku. Příště by bylo lepší důkladněji plánovat. Avšak některé situace vyžadují trochu improvizace a spontánosti - na to je dobré mít vždy u sebe pohotovostní balíček, který obsahuje pytlíček, krabičku, lžičku a kelímek ;). Tak třeba příští měsíc Mrkající.


A jak jste na tom vy? Jíte často v restauracích a fast foodech?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama