Hirošima trochu jinak

20. března 2018 v 20:41 | Mišule |  Zero waste cestovani
Chcete začít poznavat města trochu jinak? A zároveň víc jako místní? A navíc tolik nezatěžovat životní prostředí při poznávání?


Navštívili jsme na cestách po Japonsku několik měst a všude všichni jezdí na kole! Pujcte si ho také! Poznáte město z jiné perspektivy a zároveň toho stihnete daleko více. A zvládnou to I méně zkušení jezdci. Všude je rovinka, smí se jezdit na chodnících, které jsou dostatečně široké jak pro cyklisty tak pro chodce, takže aut se bát nemusíte :) ale pozor, v Japonsku se jezdí vlevo! A I lidé se automaticky vyhýbají doleva. Naštěstí mají velké pochopení pro cizince a pohotově se přizpůsobují, když náhodou zazmatkujete :).
Až si kolo pujcite, sledujte cedule kam kola smí a nesmí a zároveň, kde jsou parkovací místa. Pokud zaparkujete kolo na zákazu, dostanete pořádnou pokutu.
Ale zákazu je tu velmi málo. Osobně doporučuji zaparkovat kolo tam, kde parkuji kola místní (nebojte 2 - 3 kola jsou zaparkovany na každém rohu).
Půjčení kola na jeden den se pohybuje kolem 700 ¥ cca 140 CZK. Nebo se můžete ubytovat v J-hoppers guest house na tři noci a půjčení kola máte zadarmo. V ceně půjčení je I zámek na kole, ale kola se tu nekradou. Maximálně vám ho někdo posune o metr, pokud mu překáží :D.
Pro inspiraci přidávám nase cesty po Hirosime, ujeli jsme necelých 30 km, opalili se a viděli I nádherný přístav, ktery bychom jinak nenavstivili.
Cestování je koníček, kterého se nechci vzdát i když vím, že letadla nejsou moc ekologická. I Bea Johnson léta po celém světě. Abych měla 100 % život bez odpadu, musela bych zpátky na strom.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama