Festival Evolution

25. března 2018 v 20:11 | Mišule |  Rady, tipy, triky
O víkendu proběhl již 14. ročník festivalu Evolution v Praze na Holešovickém výstavišti. A jako vždy to bylo skvělé. Pojďme se podívat pod pokličku.


Brány Výstaviště se otevřely každý den v 10 hodin a o zákazníky nebyla nouze. Vystavovalo zde nad 400 vystavovatelů, které už znám a vždy se těším až u nich suprově nakoupím. Tašku jsou si samozřejmě nesla svojí, ale neušlo mi, že vystavovovatelé přešli od loňského ročníku na papírové nebo biologicky rozložitelné tašky. Mrkající

A proč tento festival stojí za to navštívit? Rozšíříte si obrozy. Uchutnáte mnoho dobrého a zdravého. Najdete zde bio produkty, fair trade zboží, přírodní kosmetiku apod. Necháte se inspirovat udržitelnějším životním stylem a dokonce na několika stáncích můžete pokecat a zjistit, co je nového v ZERO WASTE světě.

Na ochutnávky není potřeba nosit vlastní nádobí, již spousta vystavovatelů nechává ochutnávat z bambusových nebo dřevěných mističek s dřevěnými lžičkami. Bohužel nápoje jsou stále podavány v malých plastových kelímkách - ale daný nápoj většinou už seženete ve skle, což jsou plusové body. Usmívající se

O zábavu také není nouze. Výstaviště nabízelo 6 sálů, kde jste mohli poznat nové lidi a nové možnosti. I já se zúčastnila jedné z přednášek jako poslouchač a stálo to za to. Dozvěděla jsem se, že je možné konzumovat divoké rostliny, které rostou všude kolem nás a jsou vlastně zadarmo. Je to například kopřiva, pampeliška apod. Paní Wlasta nás naučila zdravá smoothies z těchto rostlin, tak se těším až porostou pampelišky a já budu moci sušit i zásoby na zimu Usmívající se.
Také je možnost navštívit několik workshopů pro dospělé i pro děti, kde se naučí vařit a hned rovnou zdravě a sami. Výhodou je, že všechny přednášky a workshopy jsou v ceně vstupenky.

Rozhodně to stojí za to a myslím si, že bych ocenila návštěvu na více než jeden den, hlavně tedy kvůli přednáškám a dalším účinkujícím. Pro takové případy je pak možnost zakoupit třídenní vstupenku.

Již teď se těším na další ročník. Já tam určitě budu, koho tam přístě potkám? Mrkající Byli jste i letos?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama