Co není zero waste?

9. března 2018 v 8:55 | Mišule |  Rady, tipy, triky
Neustále zde píšu o tom, jak se chovám, abych produkovala méně a méně odpadu. Pojďme se podívat jak rozhodně zero waste nefunguje.


Přesypávání
Máte doma krásné skleněné dózičky, ale stále kupujete vše v plastovém sáčku a pak doma přesypáváte? Vypadá to krásně, ale není to bezodpadový styl života. Jednorázové plastové sáčky pak jen skončí v koši.

Recyklujete více a více
Zero waste životní styl není o tom, že více a více recyklujete. Recyklace je na Beině pyramidě až předposledním krokem k bezodpadovému životu. Nejprve je potřeba zamítnout, zredukovat, zužitkovat. Díky zamítnutí už se nám do domova nedostane tolik zbytečných odpadů a tudíž naopak recyklujete méně a méně množství odpadu.

Všechno je home made
Zero waste není ani o tom, že musíte vše vyrábět doma. Spousta ingrediencí na domácí kosmetiku je v obalech, a proto ne vše vyrobené doma je součástí bezodpadového života. Není tady jednodušší dojít si na stáčenou kosmetiku do bezobalového obchodu? Mrkající

Skleněné nákupy
Vše co je možné sehnat ve skle je super, a proto vše koupíte ve skle. Sklo je totiž možné recyklovat asi až do nekonečna. Ale pokud nemáte jiné využítí pro sklenice, tak opět skončí v koši (v lepší případě v kontejneru na sklo). Zkuste se porozhlédnout zdali nemůžete sklenice darovat někomu na zavařování. Mrkající

Opakované použití PET lahve
Je jednoduché je sehnat - jsou doslova na každém rohu. Používat je opakovaně sice částečně snižuje produkci odpadu, ale stejně skončí v koši za kratší dobu než láhev, která je záměrně vytvořena na opakované použití.
PET lahve v České republice nejsou vhodné pro mnohnásobné použití.

K zero waste životnímu stylu je potřeba dojít postupně. Netlačte na sebe a zkuste se jednoduchými kroky vyvarovat výše zmiňovaných chybiček. Co takhle jednu eliminovat každý měsíc? Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeife Jeife | E-mail | Web | 9. března 2018 v 9:15 | Reagovat

Sklenicky se hodi. Jeste porad jich mam doma nedostatek :D a to je zima a ne zavarovaci sezona.

2 Kaťa Kaťa | 13. března 2018 v 21:41 | Reagovat

Ano je jednodušší dojít si na stáčenou kosmetiku do bezobalového obchodu když je ten obchod kousek nebo pár kilometru ale já ho mám daleko a pro mě jako studentu je to nad moje finance bohužel :( takže si radši vyrobím octový čistič a vlastní mýdlo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama