SWAP vol.II

16. února 2018 v 9:06 | Mišule |  Moje bezodpadová domácnost
Včera od 4 odpoledne se konal SWAP v Římské ulici, kousek od Náměstí Míru v Praze. Pořádalo ho Klubíčko Vinohrady, které se zasloužilo o tu nejlepší atmosféru! Mrkající

A jak to celé probíhalo?

SWAP u mě začal doma už o pár dní dříve, kdy jsem se soustředila na přípravu http://zero-waste.blog.cz/1802/priprava-na-swap-vol-ii.

Blížila se třetí hodina odpolední, bylo potřeba poslední věcičky zabalit do tašek a nastal čas vyrazit. V půl 4 už nedočkavě zvoním na zvonek. Po krátkém rozhovoru s jednou z organizátorek jsem se mohla zapojit jako dobrovolník. Je neuvěřitelné kolik věcí lidé donesli předem!

Donesené věci je nutné roztřídit do správných kategorií, aby se z místa nestala obyčejná hrabárna. Organizátorky rozmísťování věcí vymyslely perfektně. V přízemí se měnilo oblečení. Vše bylo roztřízeno podle druhu oblečení - kalhoty, třička s dlouhým rukávem, šaty, kabáty apod. Každý si tak mohl vybrat jen z části, kterou opravdu potřeboval. V prvním patře se pak nacházely různé doplňky do domácnosti i pro volný čas.

Organizátorky také v prvním patře připravily koutek s občerstvením, které bylo fantastické!

Jako dobrovolník pomáhající s roztřiďováním věcí jsem běhala nahoru dolu, z patra do patra. (Skvělé na udržování kondičky Smějící se ). Věcí je opravdu hodně a až jsem ztrátila pojem o čase. Po chvilce kouknu na hodinky a zjišťuji, že je už půl 6. Čas prostě letí, když se člověk dobře baví.

Jen málo věcí zůstalo na stolech ležet po celou dobu akce. Samozřejmě nějaké oblečení i drobnosti do domácnosti tam zůstaly až do večerních hodin, kdy už se začalo uklízet. Věci, které zůstaly si převzala jedna organizace, která o "zbytky" projevila zájem.

Je skvělé, že dokážeme skvělým setkáním šetřit zdroje, bavit se a poznat nové úžasné lidi!

Byl to můj druhý SWAP a ve všem překonal ten první. Díky! Líbající Uvidíme se na dalším!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama