Smoothies

12. února 2018 v 15:00 | Mišule |  Rady, tipy, triky
Mám velmi ráda smoothies. Nejekonomičtější a nejvíce zero waste varianta je ta, že si ovocné drinky budu připravovat doma. Avšak ne vždy se mi chce a občas je tedy daleko jednodušší ho prostě koupit ve stánku. Jak na to v zero waste stylu si povíme dneska.


Honí mě mlsná. Je 11:15, takže moc pozdě na svačinu a moc brzo na oběd, avšak začínám pociťovat hlad. A proto navštívím jeden z freshbarů v obchodním centru. Vyberu si zdraví nápoj s banánem, abych zahnala pocit hladu do oběda a nezaplnila žaludek.

Má volba je jasná: Banán, jahody, jablko. Vystojím si frontu a objednávám se zákaznickou kartičkou. Hlásím, že nápoj chci do svého vlastního kelímku. Paní prodavačka se usměje a přikývne. Kelímek připravím na kraj baru, aby na to obsluha nezapomněla.

Smothie je připraven a slečna naplní mnou donesený kelímek. Elegentně vytáhnu kovové brčko z kabelky a nyní už si pochutnávám na zdravém nápoji, při kterém vzniklo minimum odpadu.


Dobrou chuť! Usmívající se

Vím, že tento podnik třídí biodpad zvlášť. Také chápu, že je potřeba suroviny dovézt na prodejnu, a pokud si dám banán, tak je potřeba ho dovézt i do ČR.
Avšak každý ušetřený kelímek se počítá!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama