Hluboko do popelnice II.

28. února 2018 v 8:32 | Mišule |  Hluboko do popelnice
A je za námi další měsíc. První měsíc leden vypadal následovně: http://zero-waste.blog.cz/1801/hluboko-do-popelnice-i

A jak vypadá měsíc únor?

Pojďme se ponořit do mé popelnice!

Z ledna víme, že já sama jsem vyprodukovala 1787 g odpadu (necelé 2 kg) a průměrný člen české domácnosti vytvoří 27 083 g odpadu (přes 27 kg).

V únoru jsem si vedla následovně.

Papírového odpadu bylo 372 g. Je ho méně než v předchozím měsíci a nachází se zde papírový obal od těstovin, několik seznamu na nákup, sepsané jídelníčky.

Plastového odpadu bylo 581 g. Což je zhruba stejně jako předchozí měsíc. V koši na plast se nachází opět igelitové sáčky z mrazáku - snad už poslední zbytky. Dále obal od smetany, kterou bohužel v mém okolí nelze koupit jinak než v plastu. Uspořádala jsem večírek a tudíž jsem pořídila i Coca - colu, PET lahve pak skončily v koši na plast. Také zde skončila plastová tuba od pasty.

Komunálního odpadu bylo 507 g. Což je zhruba o 200 g méně než v lednu - to je skvělý výsledek V komunálním odpadu se nachází platíčko od léků - tento odpad nikdy neeliminuji, protože mám prášky do konce života. Také nerecyklovatelné obaly od čajů. A opět hygienické potřeby. Navíc jsem vyhodila několik plechovek od energetických drinků, které u mě vypila také návštěva. Také se zde nachází sáčky od vlákniny v prášku, kterou jsem začala užívat ze zdravotních důvodů. Zdraví je přednější před životem bez odpadu.

Díky zmiňované oslavě jsem též vyprodukovala několik skleněných lahví od vína. Skleněného odpadu bylo 1776 g. Sklo jsem v předchozím měsíci nevyprodukovala. Nicméně velká výhoda skla je ta, že je možné ho recyklovat donekonečna.

Také jsem vyprodukovala jeden tetrapack jako v lednu a je započítán v konečném číslu.

Tedy celkem 3252 g. V tomto čísle však není započítaná návštěva kina, kde jsem si dala popcorn a colu. Snížila jsem odpad tím, že jsem si na pití vzala vlastní brčko (i takové změny se počítají). Párkrát jsem navštívila restauraci a je mi naprosto jasné, že oni kvůli mě nepojedou nakoupit suroviny do Bezobalu! Smějící se. Ani v tomto čísle není započítané cestování ať už vlakem, autobusem či autem. Je to čistě číslo pouze z mé domácnosti, protože kdybych chtěla mít 100 % nulu odpadků, pak bych nesměla jet ani do školy (musela bych pěšky), nesměla bych s kámošema zapít zkoušku apod. - všeho s mírou!

Typy pro zredukování odpadu pro tento měsíc:
  • Udělat domácí limonádu z citronu a máty.
  • Místo energy drinků uvařit silnou tureckou kávu, kde lze logr kompostovat.
V tomto měsící se mi tedy nepodařilo snížit svůj vyprodukovaný odpad. Nejtěžší položkou jsou skleněné lahve. Naopak se mi ale podařilo snížit produkci papíru a směsi a to jsou super výsledky.

A kolik odpadu vytvoříte vy sami?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama