40denní bezodpadová výzva I. týden

21. února 2018 v 13:59 | Mišule |  Aktivity se zero waste
Již třetím rokem holky z Czech zero waste připravily 40denní bezodpadovou výzvu. Letos jsem se poprvé zúčastnila taky. Je to občas náročné, občas není nutné plnit všechny úkoly. A jak si po prvním týdnu stojím?


Cílem výzvy je naučit nás od základů, jak můžeme snížit svoji produkci odpadu. Holky si pro nás připravily 6 denních úkolů, které by se měly plnit.
  1. Nakupovat do vlastní (plátěné) tašky
  2. Používat trvalou láhev na vodu
  3. Nepoužívat jednorázové nádobí
  4. Neplýtvat jídlem
  5. Vyřadit nějakou zbytečnost
  6. Zvednout ze země odpadek
Plnění úkolů je možné si zapisovat do webové aplikace. Zelené fajfky znamenají, že tato denní výzva byla úspěšně splněna. Červené křížky znamenají, že nebyla splnila, ALE byla příležitost jí splnit. Trochu jsem si aplikaci upgradovala a nechávám černé tečky u těch výzev, kdy nebyla příležitost tuto výzvu splnit. Např. nechodím každý den nakupovat, tudíž každý den nepotřebuji používat vlastní tašku, nebo když mám prázdniny - nechodím do školy a jsem celý den doma, nemusím pít vodu z lahve, stačí mi sklenička a voda z kohoutku. Usmívající se

Neděle jsou odpočinkové dny, sice není nutné vyplňovat aplikaci, ale to neznamená, že v neděli se nepočitá vytvořený odpad - veřte, počítá se každý den!Nejtěžším úkol pro mě je zatím poslední úkol, tedy zvednout odpadek. S úkolem jako takovým nemám problém, tluče se ve mě to, že když už ho seberu, tak bych ho ráda hodila do tříděnýho odpadu, nikoli do směsného. Zatím jsem měla každý den příležitost uklidit část naší krásné planety, avšak neodhodlala jsem k tomu. Avšak výzva je teprve na začátku!

Včera jsem použila jednorázové nádobí, když jsem měla velký hlad a zapomněla jsem jídlo. Tudíž jsem navštívila fast food.

A dnes jsem ve své kuchyni našla zakutálený celer, který bohužel zplesnivěl. Koupila jsem ho a pak nespotřebovala, zůstal chudák sám ve špajzu...

Co se týče vyřazení věci, na začátku týdne jsem absolvovala SWAP! a tudíž momentálně není potřeba nic vyrazovat.

Doufám, že následující týdny dopadnu lépe! A co vy, zúčastníte se také? Úžasný
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeife Jeife | E-mail | Web | 21. února 2018 v 14:37 | Reagovat

Tenhle tyden je jeste vpohode s dari se mi :)
Dost odpadku co clovek najde se da hodit do trideneho, kdyz to jeste neni v rozkladu :) to proste poponeses o kousek dal :)
Doporucuju nosit vlastni krabicku. Bud ti to do ni daj rovnou, nebo si to nech dat na talir a pak si to prendej :)
No, celer. Sice skoda, ale oproti jednorazove krabicce, ktera se asi nikdy nerozlozi ani nezrecykluje, je to docela pohoda :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama