Voskované ubrousky

6. ledna 2018 v 9:52 | Mišule |  Moje bezodpadová domácnost
Jednou z možností jak snížit produkovaný odpad v domácnosti a obzvláště v kuchyni mi pomáhají voskované ubrousky.

Voskované ubrousky mají širokou škálu využití. Můžeme je využít místo potravinové fólie na zakrytí potravin. Jsou velmi variabilní a dobře tvarovatelné jako již zmiňovaná potravinová fólie.

Po vánočním volnu spoustě školákům začínají školní povinnosti a tak je můžeme využít na balení svačin. Ať už do školy nebo do práce. Výhoda takto balené housky, či obloženého chleba je, že máte s sebou i prostírání a tudíž nic neumažete.

Voskovaný ubrusek je velmi pevný a díky tomu ho můžeme smotat do kornoutku, naplnit vodou a napít se, pokud si zapomeneme vlastní láhev.

Využití je možné i v koupelně při cestování. Jednoduše do ubrousku zabalíme mýdlo a neumaže se nám celá kosmetická taštička.

Voskované ubrousky mají tu výhodu, že jsou omyvatelné a tudíž znovu použitelné. Jednorázové papírové ubrousky po jednom použití skončí na skládce. Tyto ubrousky jsou vyrobeny ze 100% balvny a včelího vosku. Výroba je velmi snadná a proto si je můžet zkusit vyrobit sami Usmívající se. Na internetu je několik návodů, jak na to!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama