!SWAP!

7. ledna 2018 v 19:07 | Mišule |  Rady, tipy, triky
Dnes v Praze kousek od Náměstí Míru proběhl SWAP: zbavte se chytře věcí navíc, máte na víc! SWAP je jednoduše řečeno výměnný blešák. Vy můžete (ale nemusíte) přinést věci, kterých byste se rádi zbavili a následně si odnesete to, co unesete. V rámci života bez odpadu je tato akce skvělá příležitost jak věci nevyhazovat a zároveň najít věci, které vy sami potřebujete. Bez zbytečného vytváření odpadu.

Sama jsem se poprvé zúčastnila! Úžasný


Tento SWAP začínal v 11:00. Začátek byl poněkud chaotický. Pár lidí postávalo venku a nevědělo zda může dovnitř, nicméně jakmile se otevřeli dveře začalo rychlé vážení donesných věcí a následné roztřídění do správných místností (domácnost, oblečení, knihy apod.)
Ze své nynější zkušenosti doporučuju přijít o něco dříve před začátkem, když tam není takový mumraj a máte klid na vybalení věcí.

S příchodem dalších a dalších lidí přibývali věci a nikdo v podstatě nestíhal. Projdete kolem jednoho stolku a můžete kolem něj projít znovu, protože za tak krátkou chvilku se stihli věcičky otočit. Pokud chcete jakékoli kousky nesmíte otálet, protože jinak si je vezme někdo jiný.

Je hezké vidět, když drobnosti do kuchyně, které jste donesly mizí s rozjasněnou tváří "tohle jsem potřebovala!" Sama jsem si pár věciček odnesla. Potřebovala jsem rámečky na fotky a mám hned dva perfektně pasující! Každý zboží má svého kupce!

Co se týče mého hodnocení této události. Stojí za to se účastnit! Sejdou se různí lidé, máte s kým pokecat a dokonce se můžete k různým kouskům dozvědět opravdu skvělé příběhy! Nadšeně jsem poslouchala příběh o cestování v šatech přes půlku světa :).
Avšak vzhledem k velikosti akce a hromadě lidí i věcí bych organizátorům doporučila najít větší prostory. Určitě bych se zkusila zamyslet i nad organizací příchozích lidí (s čímž souvisí určitě i vhodnější prostory). Často se stalo, že lidé své donesené věci nenechali zvážit a tudíž číslo na konci SWAPu nebude tak přesné.
Donesené věci se váží při donášce a po skončení akce. Díky tomu se zjistí, kolik věcí lze vrátit do oběhu, i když jsou z druhé ruky.

Díky, že to děláte! Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama