Vánoční dárky

12. prosince 2017 v 14:00 | Mišule |  Rady, tipy, triky
Adventní čas je v plném proudu a do Štědrého dne zbývá pouhých 12 dní. Nejvyšší čas na dárky pro blízké. A jak na dárky v zero waste životním stylu?

Je to jednoduché!
Zkuste něco vytvořit. Že nevíte co? Určitě všechny potěší jedlý dárek - můžete zkusit nakládané sýry. Pochoutka z klobásek apod.
Pokud budeme nakládat sýr, pak si najdeme recepty na internetu a ten nejlepší vyrobíme. Koupíme v lahůdkách do vlastní krabičky druh sýra, který je vhodný na naložení. Ostatní ingredience také nakoupíme do vlastních nádob. Pokud nějaká ingredience není k sehnání na váhu, doporučuji koupit balenou ve skle. Pokud bude sklenička velmi pěkně designovaná, můžeme pochoutku nakládat přímo do ní. Při nejhorší sklo je daleko lepší než plast, protože je recyklované do nekonečna.

Nestíháte tvořit? Nebo víte, že obdarovaný něco speciálního potřebuje? I pro takové případy najdete řešení, kdy minimalizujete vzniklý odpad. Podívejte se po bazárcích na internetu a nakupte danou věc z druhé ruky. Při výrobě nových a nových věcí vzniká velké množství odpadu a plýtvá se vodou. A to není nutné. Z druhé ruky se dají koupit knihy, kuchyňské spotřebiče a to vše ve výborném stavu - stačí chvilku hledat.
Spousta takových prodejců dárek zašle poštou, nebo se domluvíte na osobním předání, tím nevznikne ani odpad za přepravu.
Inspiraci najdete zde: https://www.sbazar.cz/mispulinin (můžete rovnou i nakoupit ;) )

Vánoce v zero waste stylu mají obrovskou výhodu. Nemusíte se mačkat v dlouhých frontách a ztratit tak celé odpoledne. Někomu ušetříte místo v šatníku, vy zase ušetříte nějakou tu korunku.

Pamatujte si, že Vánoce nejsou jen o darování dárků a hromadnému plýtvání. Kupování zbytečností nikomu radost neudělá. Zkuste se letos při výběru dárků alespoň zamyslet, zda-li obdarovaný skutečně tuto hračku/věcičku potřebuje a využije.

Šťastné a veselé!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama