Vánoční bramborový salát

14. prosince 2017 v 15:11 | Mišule |  Vaření bez odpadu
Je půlka prosince a vánoční večírky jsou v plném produ. Schází se kolegové z práce, kamarádi a nejširší rodina. Na takovýchto setkání nechybí domácí cukroví či jiné dobrůtky. Já se na to naše vánoční setkání rozhodla připravit klasický bramborový salát, ale letos poprvé téměř bez opadu! Usmívající se


Každý dělá bramborový salát trošku jinak avšak můj osvědčený recept je z brambor, mrkve, kyselé okurky, vejce, salámu, cibule, majolky, hořčice, soli a pepře.
Připrava bramborového salátu začíná už při výběu a nákupu surovin.

Vše lze pořídit bez zbytečných jednorázových obalů.
Na zeleninu mám vlastní sáčky. Když už nejsou otevřené farmářské trhy se zeleninou, chodím do supermarketu se samoobslužnou váhou, abych nemusela platit za váhu látkových pytlíčků (ano jsou o něco těžší než ty igelitové).
Kyselé okurky, majolku a hořčici pořídím ve skle ve stejném supermarketu a skleničky následně využuju nebo daruju někomu, kdo je potřebuje.
Vejce kupuju domácí od slepiček, které znám. Po Praze a okolí jsou rozmístěny automaty s čerstvými vejci, kde je možnost koupit vejce a následně pak obal od vajíček vrátit. Zdarma a bez zálohy.
Salám jsem pořídila u mého oblíbeného řezníka do vlastní krabičky.
Sůl a pepř mám v kořenkách doma, ale kdyby došlo, vezmu si kořenku a skončím pro koření na váhu.

Žijeme v době, kdy ekonomika je v konjuktuře, tedy v rozvoji a všem se daří. V docházkové vzdálenosti vzniklo mnoho obchůdků a nemusím lítat po celé Praze kvůli 15 deka salámu. Mrkající

Nesmíme však zapomenout na zbytky zeleniny, jako slupka od cibule, mrkve a brambor nebo skořápky od vajec. Samozřejmě je můžu hodit na kompost, ale aby vzniklo, co nejméně odpadu, tak si ze slupek si uvařím zeleninový bujon. Jak na to najdete zde: http://zero-waste.blog.cz/1712/i-jidlo-je-odpad.
Skořápky od vajec dám na kompost, i ta vařená, ale nesmí se vejce vařit v osolené vodě!

A kolik odpadu vlastně vzniklo při vaření tohodle bramborového salátu? Vyhodila jsem pouze "drobky", které mi napadly do dřezu.


Pro přepravu nechám salát v hrnci, ve kterém jsem celý salát zamíchala. Podávat ho budeme samozřejmě s řízkem (rybičku si necháváme až na Štědrý den), který také připravím ve stylu zero waste!

Kupujeme jídlo, ne odpad! Dobrou chuť! Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama