Kreativní odpoledne

18. prosince 2017 v 18:00 | Mišule |  Moje bezodpadová domácnost
Vánoce se kvapem blíží a mě chybí několik sáčků na zabalení dárečků pro mé blízké. Proto jsem se rozhodla si jich několik ušít ze starého povlaku na polštář a trička.

Díky tomu vznikne minimum množství odpadu a navíc ušetřím několik peněz, pytlíčky budou mít přidanou hodnotu - jsou dělané s láskou ;). A nemusím ani trávit čas v přeplněných nákupních centrech.

A jak si tedy vytvořit vlastní pytlíčky?
Nejprve si seženeme starou látkou, kterou nebudeme už potřebovat. Já použila starý povlak na polštář a triko, které už nosit nebudu.
Rozstříhala jsem látku na takové velikosti jaké budu potřebovat. Po stříhání jsem látku zabrala, aby se netřepila. Vše šiju na stroji. Stehy jsou pevnější a vydrží déle. Vše dělám z rubové strany, aby se vše po té schovalo dovnitř.
Horní část (tam kde bude šňůrka na zavázání) ohnu cca 1 cm, tak aby se mi tam vešla šňůrka a prošiju. Sešitím udělám okraje a pokud je potřeba tak dno.
Když mám došito převrátím již hotový pytlíček z rubové strany na líc a pomocí svíracího špendlíku natáhnu šňůrku, utáhnu a mám kompletně hotovo.
Kdyby nebylo něco jasné a někdo potřeboval i vidět jak se, co dělá, na internetu je spousta videí a návodů.


Přetváření věcí na něco na co nebyli původně vytvořeny se říká upcycling. A nejen, že šetříte životní prostředí, ale také podporujete kreativní myšlení a tedy pravou mozkovou hemisféru.

Zkusíte je také? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama