I jídlo je odpad

10. prosince 2017 v 13:20 | Mišule |  Rady, tipy, triky
Miluju jídlo. Zkouším neustále nové a nové recepty. A snažím se, aby organické zbytky z kuchyně byly co nejmenší. Protože, i když mám komposter, tak je spousta způsobů, jak využít vše a zbytečně neplýtvat.

Říká se o mě, že jsem se měla narodit jako králík, aneb v mé kuchyni se spotřebovává hodně zeleniny a ovoce. Zůstavají mi slupky od cibule, česneku, brambor nebo z ovoce. Avšak i tyto zbytky se dají ještě využít a nemusí skončit na komposteru nebo v horším případě v koši.

Co tedy se zbytky ze zeleniny?
Je to jednoduché. Slupky zmrazíme v nádobě vhodné do mrazáku. Jakmile bude nádoba plná, vložíme jej do hrnce s vodou a uvaříme. Díky slupkám od cibule vývar získá krásně hnědou barvu. Vývar slijeme a můžeme používat místo bujonu. Ideální je ho zmrazit v kostkách na led, aby měli tvar jako kupovaný zeleninový bujon.

Konce ledového či hlávkového salátu, nebo jakéhokoli salátu lze vložit do skleničky s vodou a počkat několik dní až příroda nechá salát opět povyrůst. Pokud máte doma vermikomposter a žížalky produkují žížalí čaj, můžete do vody přidat kapku žížalího čaje - bude mít daleko více živin.

Máte rádi ředkvičky, nebo kupujete mrkev s natí? Nemusíte hned zelené listy vyhazovat. Lze z nich udělat skvělé pesto. Recept je zde: http://zachranjidlo.cz/recepty/pesto-z-mrkvove-nate/

Co se zbytky z ovoce?
Slupky od pomerančů a mandarinek můžeme použít jako vůně do octového domácího čističe. Návod najdete zde: http://zero-waste.blog.cz/1711/zero-waste-uklid

Občas se také stane, že zapomenete na chleba či rohlíky a pečivo ztvrdne. Že je takové pečivo na vyhození? Omyl! Z tvrdlého chleba jsou výborné topinky. Můžeme je udělat na oleji, ale i na sucho na topinkovači. Nebo si z něho můžeme udělat krutonky do polévky.
A co se ztvrdlým rohlíkem? Uděláme si z něj strouhanku.

Máme kolem sebe obrovské množtví všeho, což nás láká daleko více spotřebovávat a plýtvat. Není potřeba kupovat nesmyslná výhodná velká balení. Kupujme jen to, co opravdu potřebujeme. Zamezíme tím plýtváním zdrojů - ne všechny zdroje jsou nekonečné.

Tak hurá do kuchyně a dobrou chuť! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama