Ekonákupy

13. prosince 2017 v 9:16 | Mišule |  Rady, tipy, triky
Téměř každý den chodíme nakupovat. Víme, že musíme nakoupit minimálně pečivo. I tak lze nakupovat s ohledem na ekologii.

První a zásadní věc je, že ekonákupy nás musí bavit. Asi úplně nejvíc ekologický nákup je ten, kdy si vezmete s sebou vlastní pytlík na pečivo a tašku, do které nákup dáte. Nejlepší jsou samozřejmě látkové pytlíky a tašky.
Avšak pokud máte doma igelitové tašky, nemusíte kupovat hned nové látkové a igelitky vyhodit. Igelitové tašky můžete nosit také opakovaně - vydrží opravdu hodně!

A když už nemáte doma igelitové tašky ani látkové máte dvě možnosti. Na jednom z e-shopů či v kamenných obchodech pořídíte krásné látkové tašky avšak pokuch chcete žít s úplně minimálním množství odpadu, pak nesmíme zapomínat na to kolik odpadu vznikne při výrobě látkových tašek. A tak si můžete vyrobit jednu doma ze starého trička! Je to takzvaný upcycling, kdy tričko přetvoříte na něco k čemu nebylo původně určeno

Postup je jednoduchý. A bez šití! Přikládám odkaz na video, ze kterého jsem sama čerpala. Pokud máme jen tílko, krok se stříháním rukávů, můžeme přeskočit.

https://www.youtube.com/watch?v=MbzSLrj_u1Y

Tak hurá na dnešní nákupy!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama