Zero waste úklid

27. listopadu 2017 v 8:10 | Mišule |  Moje bezodpadová domácnost
O víkendu jsem uklízela a došel mi čistič na podlahy. A nyní máme několik možností jak na další úklid s méně odpadu.


Plastovou láhev od čističe nemusíme vyhazovat, ale můžeme si ji vzít do Nebaleno nebo Bezobalu a stočit si univerzální přírodní čistič, který nám naváží.

Ti kdo nechtějí utrácet za čističe, existuje samozřejmě i daleko levnější varianta. Je období zimy a na pultech se objevují mandrinky a pomeranče za nižší ceny a téměř v každé domácnosti se objevují na mikuláše v dětských balíčcích.
Když mlsáme tyto vitamíny, nemusíme slupky vyhazovat na kompost, ale můžeme je naložit do obyčejného octa a vznikne nám univerzální čistič. Slupky od pomerančů a mandarinek (či jiných citrusů) přebijou vůni octa a zároveň je díky nim i koncentrát o něco silnější. U koho doma se nejí citrusy, může dát místo citrusů jehličí. To nemám vyzkoušené, ale pouze doporučené.

Recept na univerzální čistič:
Slupky od citrusů
1 díl vody
2 díly octa

Vše promícháme necháme vylouhovat v lahvi od spotřebovaného čističe a můžeme se vrhnout na vánoční úklid. ;)

Bohužel v Praze se nedá koupit ocet ve skle. Lze koupit stáčený, ale ten je na úklid extrémně drahý. Nicméně, pokud koupíme větší balení octa (prodává se i 5l balení), ušetříme nějaký ten odpad. Jeden velký 5l obal na ocet váží méně, než 5 jednolitrových obalů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama