Zero waste nakupování

22. listopadu 2017 v 19:35 | Mišule |  Rady, tipy, triky
Nakupování je jedna z velmi častých činností, které prostě dělat musíme. A jde to i bez odpoadů

Zero waste nakupování není vůbec žádná věda. Stačí se držet pár jednoduchých zásad a půjde to samo.


1. Pište si seznam.
Pokud totiž půjdete nakupovat se seznamem přinesete to, co je nápsano a ne dalších x věcí, které vlastně nepotřebujete. Zamezíte tím i plýtvání potravin, protože prošlé zboží neskončí v koši. Ano i jídlo se může stát odpadem. Problematikou plýtvání potravin za zabývá "Zachraň Jídlo".

2. Jídelníček
Jak ale vytvořit seznam, tak aby na něm nebyly nesmyly? Sedněte si s rodinkou a zeptejte se jich, co by si rádi dali k večeři a k obědu a sestavte si jídelníček na pár dní. Rozhodně nemusíte plánovat jídelníček na celý týden nebo dokonce měsíc.

3. Vemte si tašku.
Jdete na nákup? Vezměte si s sebou tašku, kterou jste si koupili na předchozím nákupu. Ušetříte nemálo pěnez a zároveň zjistíte, že nepotřebujete tu speciální poličku na tašky ;)
A na větší nákup si klidně vemte batoh.

4. Zužitkujte
Koukněte se na to, co berete do ruky :). Stojí ten kečup ve skle jako ten v plastu? Vezměte ten ve skle. Sklenice od kečupu se dá využít i na něco jiného. A pokud ji nevyužijete vy sami, můžete jí někomu darovat. Nevíte o nikom, kdo by ji využil? V tom případně ji odneste do kontejneru na sklo, věděli jste totiž, že sklo se dá recyklovat v podstatě do nekonečna? ;)

Opravdu stačí jen trochu přemýšlet nad tím, co kupujeme :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama