Rýma

28. listopadu 2017 v 11:40 | Mišule |  Rady, tipy, triky
Nastává nám období zimy a spousta z nás podlehne minimálně mírnému nachlazení. A jak takovou rýmu zvládnout s minimálním množstvím odpadu a zároveň skutečně bojovat a nadopovat se vitámíny?Určitě je dobré nachlazení předcházet. Tedy teple se oblékat, nechodit ven s mokrou hlavou apod. Mezi další preventivní kroky patří zdravá strava bohatá na vitamíny. Ty si nakoupíme do látkových sáčků, abychom si domů nenosili neustále ty igelitové, které stejně jednou skončí v koši.

Ale když už nás nějaká ta rýma ochromí, pořád posmrkáváme a neustále se chodíme do koše, abychom se zbavili posmrkaných papírových kapesníků. Já rozšířila svou zásobu látkových kapesníků. Nejen, že po nich nemám odřený nos, protože jsou bavlněné, ale také jsou v zero waste stylu. Jsou totiž pratelné a tedy znovu použitelné. Někdo může oponovat, že se nás pak rýma stále drží, ale není to tak. Látkové kapesníky po použití naskládám do pračky a vyperu na 90 stupňů. (Některé mají ještě i možnost 95). Když ležíte a neustále házíte papírové kapesníky do koše, akorát se tam válí a čekají až je odnesete do popelnice - ale nemocní lidé ven téměř nechodí, takže ve finále rýma se drží v domácnosti mnohem déle.

Také popíjíme teplé bylinné čaje. V bylinných čajích je velká síla. Čaje v zero waste stylu jsou samozřejmě (v krásných krabičkách) zakoupené na váhu do vlastních nádob. Ale nemusíte kvůli čaji hned běžet do specializovéného obchodu. V každé domácnosti jsou čaje v čajovích sáčcích a ty lze kompostovat. Pokud čajový sáček hodíme na kompost a ne do koše, opět tím snížíme svou odpadovou sropu.

Pokud nám nedej bože čaje došly, můžeme si uvařit domácí čaj ze zázvoru. Zázvor má blahodárné účinky na zdraví. Na tento čaj stačí med, hřebíček, citron a kousek zázvoru. Citron a zázvor koupíme do vlastních sáčků, med si doneseme od včelaře v zavořovací sklenici a hřebíček koupíme na váhu. Zbytky pak hodíme na kompost vč. vylouhovaných ingrediencí.

Samozřejmě pokud je nám stále hůř a hůř neváháme jít k doktorovi a předepsat si řádné léky! Zdraví máme jen jedno a to si musíme hlídat. V takových to případech (kdy si nemohu pomoci svépomocí), jde zero waste na vedlejší kolej a je nutné zakoupit správné léky.
Nicméně zero waste lifestyle má tu výhodu, že kupuji kvalitní potraviny - nikoli umělé náhražky, a díky tomu se cítím zdravější. A opravdu jsem méně nemocná, než jsem bývala před několika málo lety.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama