Něco pro dámy

25. listopadu 2017 v 21:09 | Mišule |  Rady, tipy, triky
Určitě se ptáte, jak je možné žít jen s jednou zavařečkou odpadu, jako Bea Johnson. Obzvlášť pokud jsme dámy a máme větší spotřebu hygienických pomůcek během menstruace.


Vložky a tampony se na skládkách rozkládají velmi dlouhé roky a představte si, jak to musí vypadat po té, co zasvítí slučníko, pak naprší, začne mrznout a pořád dokola několik let.

Existuje několik možností jak prožít své dny a nevytvářet při tom skoro žádný odpad.

1. Látkové vložky. Vyrabějí se z bavlny i biobavlny. Jsou příjemné nadotek a díky několika vrstvám nezapáchají a nepropouští. Jsou pratelné a tudíž znovu použitelné. Na trhu je několik variant pro silnější i slabší menstruaci.
Některé z vás by mohly oponovat, ale co zdravotní důsledky? Není čeho se obávat, pokud dodržujete doporučené postupy při skladování a praní. (Na 30° C je fakt nevyperete)

2. Menstruační kalíšek. Ten se vyrábí ve dvou velikostech. Menší se doporučuje pro ženy, které ještě nerodily a větší pro ženy po porodu.

3. Pro ty, které jsou v opravdovém souladu se svým vnitřním tělem je vhodná tzv. vědomá menstruace. Tedy, že žena pozná, kdy z ní vajíčko odchází a vědomě odmenstruuje na toaletě bez jakýchkoli hygienických pomůcek.

Kalíšek i látkové vložky vám vydrží několik let. Ušetří vám to nejen značné množství pěnez, ale také času, kdy nemusíte běžet každý měsíc do drogerie pro nový balíček vložek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama