Jak jsem začala žít zero waste

21. listopadu 2017 v 14:55 | Mišule |  Moje bezodpadová domácnost
Moje cesta k zero waste trvala přibližně rok.
Začalo to založením vlastní domácnosti. Odstěhovala jsem se od rodičů a začala žít s přítelem. Pořídili jsme si odpadkový koš na tříděný odpad a začali velmi aktivně třídit papír, plast a směs. Díky tomu, že jsem začala třídit a přesně jsem věděla, co do toho koše dávám, zjistila jsem, že většina odpadu z mojí domácnosti je bioodpad - zbytky zeleniny, které není možné dále zpracovat.
A tím začala moje cesta....Můj první krok k zero waste životnímu stylu byl neobvyklý. Netušila jsem totiž, že takový životní styl vůbec existuje.

Pořídila jsem si vermikomposter do bytu. Nejsem příliš zručná, a proto jsem se rozhodla si ho koupit. Nicméně pro ty, které baví tvořit je velmi jednoduché si vermikomposter vyrobit. Na internetu je spousta návodů.

Sehnala jsem si kalifornské žížaly, které urychlují proces kompostování a kompost pak doma nezapáchá. Žížalky se množí a nejen, že mění zbytky z kuchyně na hlínu, ale tvoří i tzv. žížalí čaj. To je tekutina, kterou produkují a je to výborné hnojivo pro kytky.

Dalším krokem jsem si pořídila vlastní látkové pytlíčky na zeleninu, ovoce a pečivo, abych si v obchodech nemusela brát neustále nové a nové. Ty, co jsem měla doma jsem používala do roztrhaní.

V současné době spotřebovávám vše, co mám doma a příště až si danou věc půjdu koupit znovu, koupím jí bez obalu. :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama